Pressiteade 2017

Järjekorras kaheksas rahvusvaheliste kaubanduskodade jalgpalliturniir saab toimuma 27.mail Maarjamäe staadionil algusega kell 13:00. Tervislikke eluviise ning meeskondlikku koostööd on propageerimas ligi 60 kohalikku välismaalast, kes on koondunud oma päritoluriikide kaubanduskodade alla.

Kaheksas rahvusvaheliste kaubanduskodade vaheline jalgpalliturniir saab toimuma juba tuleval nädalavahetusel 27. mail. Mäng toimub FC Levadia koduväljaku värskelt hooldatud murul 13:00-16:30. Kui varasemalt on püütud turniiri sättida samale päevale FIFA Cup-iga, siis sel aastal jäi kuupäeva valikul otsustavaks kriteeriumiks tavapäraselt soojem ilm mai teises pooles. 

Osalema on end registreerunud prantslaste, ameeriklaste, brittide, rootslaste ja taanlaste meeskonnad. Kui enamasti on tegemist olnud vaid kaubanduskodade meeskondadega, siis teist aastat järjest võtab turniirist osa meeskond, kes ei kuulu ühtegi rahvusvahelisse kaubanduskotta, kuid mille liikmed on pärit Prantsusmaalt ning on Eestis peaasjalikult seotud ettevõttega AdCash.

Turniir sai alguse 2009 aastal ideest kaasata kohalikud välismaalased aktiivselt omavahel suhtlema spordi vahendusel. Ideed toetas algusest peale mitmete aastate vältel Danske Bank. Käesoleva aasta turniir on eriline selle poolest, et turniiril puuduvad rahalised toetajad ning kõik osalejad meeskonnad katavad kulud ise.

Turniiri peakorraldaja, Taani-Eesti Kaubanduskoja tegevjuht Merli Lindberg on kommenteerinud turniiri järgmiselt: “Haarasin sellest ideest kinni kui istusin spordipubis aastal 2009 ja küsisin kohalike välismaalaste käest, et miks nad ise jalgpalli ei mängi ja seda ainult teleri vahendusel jälgivad. Sain tookord vastuseks, et eestlastega on raske mängida keele tõttu ning seetõttu, et puudub pühapäeva mängija tasemel võimalusi jalgpalli mängimiseks. Tänu Danske pangale, kes ideed toetas on turniir toimunud juba 7 korda. Viimaste aastate jooksul on lisandunud jalgpallile golfiturniir, proovi on tehtud sulgpalliturniiriga ning päevakorras on tenniseturniiri korraldamine. Ikka kõik selleks, et ka siinsetel välismaalastel oleks motivatsiooni elada tervislikult aktiivset elu. Välisinvestorite ja välistöötajate panus Eesti majandusse on ülisuur. Me ei saa seda ignoreerida. Oleme järjest enam rahvusvahelistumas…  Pealegi sporti pole ju kunagi liiga palju.”

Elagu sport ja elagu meeskonnatöö!

 

Lisainfo

Rahvusvaheliste kaubanduskodade jalgpalliturniir on üks paljudest ühisüritustest käesoleval aastal, millest ootame osa saama kõiki, keda huvitab rahvusvaheline koostöö ja sportlik õhkkond.

Lisainfo sel aastal osalevate kaubanduskodade kohta:
www.amcham.ee Ameerika kaubanduskoda Eestis
www.becc.ee Briti-Eesti kaubanduskoda
www.decc.ee Taani-Eesti kaubanduskoda
www.swedishchamber.ee Rootsi kaubanduskoda Eestis
Lisaks osaleb kaubanduskoja tegevuse väliselt kohalikest prantslastest koosnev meeskond.

Info ning pildimaterjal eelnevate aastate turniiri kohta http://footballtournament.decc.ee/
Ajakava: Jalgpalliturniiri avatseremoonia Maarjamäe staadionil algab kell 13:00. Finaalmäng algab 15:45. Turniiri lõpuaeg u 16:15.
Lisainfo rahvusvaheliste kaubanduskodade jalgpalliturniiri kohta Merli Lindberg, Taani-Eesti Kaubanduskoja tegevjuht, info@decc.ee, tel 502 4006.

Pressiteade 2016

Pressiteade 27.05.2016

Rahvusvaheline kogukond Eestis koguneb sel laupäeval Maarjamäele jalgpalli taga ajama

Laupäeval, 28.mail kell 11:00 Maarjamäe staadionil saab alguse seitsmes rahvusvaheliste kaubanduskodade jalgpalliturniir, mida on läbi aastate toetanud Danske Bank A/S Eesti filiaal. Turniir koondab jalgpalliväljakule mõõtu võtma suuremad ja aktiivsemad rahvusvahelised kaubanduskojad Eestis, kes päeva jooksul mängivad turniirisüsteemis kõik omavahel läbi 15-minutilisi kohtumisi, et kella 16:20 alustada finaalkohtumisega kahe võimekama vahel.

Jalgpalliturniiril osaleb kokku 96 kohaliku välisettevõtte esindajat sh tuntud ja teada kaubamärkide esindajad nagu TransferWise, Swissotel, Paulig, Ignite, Jeld-Wen, AdCash jpt. Osalevate pallimängijate jaoks on turniir oodatud aasta sündmus, et luua uusi tutvusi ning kohtuda juba olemasolevate tuttavatega.

Turniir sai alguse 2009 aastal ideest kaasata kohalik rahvusvaheline kogukond aktiivselt omavahel suhtlema läbi spordi. Ideed toetas Danske Bank, kes on läbi aastate olnud spordi ja kultuurilembeline organisatsioon.

„Leian, et taolisi sündmusi, kuhu kaasata kohalik välismaalaste kogukond võiks Eestis isegi rohkem olla. Püüame kaubanduskodade poolt tühimikku täita, kuid meie arvates napib piisavalt sündmusi, mis lähendaksid erinevaid kogukondi omavahel. Oleme liialt eraldatud ja kapseldatud, vaid sünergia loob uusi innovatiivseid arendusi ja viib meid helgemasse tulevikku,“ kirjeldab ürituse peakorraldaja, TaaniEesti Kaubanduskoja tegevjuht Merli Lindberg.

Sündmust on oodatud pealt vaatama kõik. Sissepääs on tasuta. Kohapeal on võimalik heategevusorganisatsioonile Do Good ära anda kasutult seisvad spordivahendid (riided, tossud, pallid, rattad vm). Toitlustust pakub Amps Catering.

Lisainformatsioon:
Merli Lindberg
Tel 502 4006
Merli.lindberg@decc.ee
http://footballtournament.decc.ee/

Referees 2016

The referees of the International Chambers’ of Commerce Football Tournament 2016 powered by Danske Bank are:

Andres Jahimaa
Enn Läänmäe
Karl Koppel

Reminder: the referees decision is is final and will not be reconsidered.

 

Reminder on promotional material

Reminder! All promotional material should be delivered to the stadium on Friday, May 27 between 10:00-13:00 to Indrek Petersoo tel 514 6735. The organizers are not responsible for arrangements of any promotional material delivered later than that. All delivered materials will be set up by Saturday morning before the tournament.